Bulgarija

Burnoje tirpstantys žodžiai – kelionė į Bulgariją. Juos verta ištarti ir vasarą, ir žiemą, nes Bulgarija turi viską – auksinio smėlio paplūdimius, Juodosios jūros kurortus, senovinius miestus, kulinarinį paveldą, kalnus ir slidinėjimo kurortus, o svarbiausiai – atlapaširdžius žmones.

 

Jei atostogoms pasirinksite skrydį į Bulgariją, tikriausiai nusileisite Burgaso mieste, iš kurio pasieksite saulėtus Juodosios jūros kurortus – Auksinių smilčių kurortas bene žinomiausias dėl savo pigių viešbučių, puikios infrastruktūros ir geltono smėlio paplūdimių.  Neseberas – tai dar vienas kurortinis miestas, kuris turi UNESCO pasaulio paveldo saugomą senąjį miestą pastatytą iškyšulyje į jūrą, o šalia ir ilgi ir platūs Saulėtojo kranto paplūdimiai. Bulgarijos kurortai visada garsėjo savo pramogomis, įvairiomis veiklomis ir vaikams, ir suaugusiems, geromis kainomis ir aksominiu klimatu.

 

Vis dėlto, Bulgarija yra kur kas daugiau nei tik vasaros kurortų kraštas. Šioje šalyje pilna kvapą gniaužiančių nacionalinių gamtos parkų ir kalnų. Todėl Bulgarijos slidinėjimo kurortai taip pat sparčiai populiarėja tarp kitų Europos slidinėjimo centrų. Borovetso, Bansko, Pamporovo slidinėjimo kurortai pasitinka slidininkus pigiomis kainomis ir puikia trasų kokybe. Tereikia užsisakyti slidinėjimo kelionę į Bulgariją ir viskuo įsitikinti patiems.

 

Galiausiai Bulgarijos žemių istorija įdomi ir turtinga – šioje šalyje galima aptikti senovės civilizacijų pėdsakų, Romos imperijos ir Bizantijos palikimo, yra arabiško atspalvio, balkanų įtakos ir slaviško dvelksmo, todėl sostinė Sofija, kiti miestai ir miesteliai Bulgarijoje stebina lankytojus įvairove, spalvomis, skirtingomis tradicijomis. Pridėkime dar bulgarišką vyną, vaisius ir turtingą tradicinę bulgarišką virtuvę. Vienas žymiausių bulgariškų suvenyrų – rožėmis kvepianti kosmetika, kurios iš kelionių atsiveža daugelis keliautojų. Bulgarija – puikus receptas jūsų sekančioms atostogoms prie Juodosios jūros.